Підтримка вразливих категорій громадян, оформлення паспортів 14-річних українців у Польщі, впровадження електронних рецептів на усі ліки: ключові теми соціалки минулого тижня

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальні сфері країни з 6 по 12 лютого.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

У Мінсоцполітики відкрили рахунок для допомоги вразливим категоріям населення

Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів з рахунку для гуманітарної допомоги українцям, як постраждали від російської агресії. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики.

Відповідний рахунок відкрили в Нацбанку — на нього зараховуватимуться благодійні пожертви, гуманітарна допомога, гранти та дарунки як від звичайних людей, так і від юридичних осіб — як з України, так і з-за кордону.

Перший паспорт 14-річні українці можуть оформити в Польщі

Оформити перший паспортний документ у вигляді ID-картки після досягнення 14 років українці можуть на території Польщі. Про таку можливість громадянам України, які через війну змушені були евакуюватися до Польщі, нагадали в Міністерстві внутрішніх справ.

На всі рецептурні ліки виписуватимуть електронний рецепт

Уже навесні цього року електронний рецепт впровадять на всі рецептурні ліки. Про третій етап у запровадженні електронного рецепта повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Як зазначають у МОЗ, таке рішення дозволить:

– спростити процес призначення ліків, зробити його ефективнішим та сучасним;
– посилити контроль за продажем рецептурних ліків у аптеках, запобігши можливим негативним наслідкам самолікування.

Інші новини, які цікавили українців:

Замість державної атестації випускники шкіл знову складатимуть мультипредметний тест

У зв’язку з повномасштабною війною державну підсумкову атестацію для учнів 11-х класів знову скасували. Відповідний законопроєкт № 8228-1 Верховна Рада ухвалила за основу. Рішення підтримали 304 нардепи.

Замість ДПА випускники складатимуть національний мультипредметний тест.

 

Уряд запровадив щомісячні виплати за особливі заслуги перед Батьківщиною

Уряд ухвалив постанову про щомісячні грошові виплати громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, а також членам сімей загиблих (померлих) громадян з їх числа. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Названо терміни зберігання виготовлених паспортів

Якщо виготовлені паспортні документи не забрати вчасно, вони протягом певного періоду зберігаються в місцях видавання. Де саме та протягом якого часу, розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

 

Якість реабілітації поранених внаслідок війни покращать

Якість послуг з фізичної реабілітації поранених внаслідок війни покращать. З цією метою було підписано меморандум про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров’я України та представництвом міжнародної неурядової організації HANDICAP INTERNATIONAL — Humanity & Inclusion в Україні.

Українці отримали перший мільйон безкоштовних енергоощадних лампочок

 

В Україні триває проєкт з безкоштовного обміну старих лампочок розжарювання на енергоощадні. Як розповів директор Укрпошти Ігор Смілянський, станом на сьогодні, 6 лютого, уже видано мільйон енергоощадних лампочок.

«Світловий рубікон пройдено — українці отримали 1 000 000 енергозберігальних лампочок! Важко повірити, що стартували ми лише чотири дні тому і вже маємо такі результати», — написав посадовець на своєму телеграм-каналі.