На всі рецептурні ліки виписуватимуть електронний рецепт

Уже навесні цього року електронний рецепт впровадять на всі рецептурні ліки. Про третій етап у запровадженні електронного рецепта повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Як зазначають у МОЗ, таке рішення дозволить:

– спростити процес призначення ліків, зробити його ефективнішим та сучасним;
– посилити контроль за продажем рецептурних ліків у аптеках, запобігши можливим негативним наслідкам самолікування.

Впроваджуватимуть е-рецепт на всі електронні ліки поступово: у разі відсутності світла чи інтернету в медичному закладі, лікар, як і раніше, виписуватиме рецепт на спеціальному паперовому бланку.

До препаратів, для купівлі яких необхідний рецепт, належать: антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб тощо, а також низка ліків проти болю, кашлю чи заспокійливих засобів.

Виписувати електронні рецепти зможуть лікарі всіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, а також ж лікарі-ФОПи. Після реєстрації пацієнта в електронній системі охорони здоровʼя лікар сформує електронне призначення, вказавши активну речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з приймання ліків. У разі тривалого лікування при хронічних захворюваннях або ж за потреби продовжити лікування повторний електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря дистанційно.

Нагадаємо, у серпні в Україні запровадили електронний рецепт на антибіотики.

Фото: glavcom.ua