Зміни в підходах до працевлаштування людей з інвалідністю, як отримати витяг з реєстру зниклих безвісти та скільки сформувано паспортів у Дії, – теми, якими цікавилися українці минулого тижня

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Мінсоцполітики змінить підходи до працевлаштування людей з інвалідністю

Україна в прагненні приєднатися до Європейського Союзу повинна синхронізувати з ним своє законодавство. Крім того, держава має налагодити стандарти та умови, аби кожна людина почувала себе комфортно, впевнено, вільно, незалежно, гідно та була економічно активною. Тому однією з груп, яка потребує додаткової уваги, міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович називає людей з інвалідністю. Вона додає, що нинішня система роботи за цим напрямом — недієва.

Отримати витяг з реєстру зниклих безвісти можна лише в МВС

Для отримання витягу потрібно:

Надіслати заяву до департаменту інформатизації МВС України електронною поштою: [email protected] або на адресу МВС: м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10.

До заяви потрібно прикріпити копії паспорта заявника та документа, який підтверджує родинні зв’язки. Окрім цього, потрібно додати копію паспорта чи іншого документа, який підтверджує особу розшукуваного, де чітко видно його особисті дані. Витяг буде надіслано на вказану в заяві електронну адресу або ж на зворотну поштову адресу.

Українці у Дії сформували майже 18 мільйонів паспортів

Протягом двох років електронні паспорти у Дії українці сформували 17,9 млн разів. Наразі у застосунку використовують 5 млн ID-карток та 12,9 млн закордонних паспортів, – інформує Мінцифри.

Інші новини, які цікавили українців:

Німеччина стала лідером за кількістю українських біженців

Кількість біженців з України у світі сягнула цифри в 6,26 млн осіб. Більшість з них евакуювалися до Європи (5,935 млн). Лідером за кількістю біженців з України стала Німеччина — тут знаходиться 1 млн 69,7 тис. українців. Польща вперше опинилася на другому місці — тут перебувають 992,7 тис. громадян України.

Кількість переселенців збільшилася до рекордної цифри

Наразі кількість вимушено переміщених осіб у світі становить рекордні 110 мільйонів. Тож тепер на кожні 74 людини у світі припадає один переселенець. Минулого року темпи зростання кількості переселенців були рекордними за всю історію — їхня кількість збільшилася на 19 млн людей. Більше половини переселенців із загальної цифри у 110 млн — це вихідці із Сирії, України та Афганістану.

Запрацювала гаряча лінія щодо питань вступу

Консультацію можна отримати за номером телефону 0 (800) 50-45-70, а також написавши звернення на електронну пошту [email protected]. Крім того, можна звертатися за телефоном урядової гарячої лінії 1545 та 0 800 50 44 25 – для осіб із тимчасово окупованих територій (ТОТ).

Механізми виконання судових рішень у пенсійних та соціальних справах удосконалять

Задля забезпечення виконання судових рішень потрібно вносити зміни в законодавство, над чим і працює наразі міністерство, опираючись на міжнародний досвід. Зокрема, розробляють зміни до Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» та працюють над Соціальним кодексом.