Механізми виконання судових рішень у пенсійних та соціальних справах удосконалять

В Україні хочуть удосконалити механізм виконання судових рішень зобов’язального характеру проти держави. Про це заявили в Міністерстві соціальної політики.

«Проблема накопичення і невиконання судових рішень у соціальних справах є складною і багатокомпонентною. Мінсоцполітики активно співпрацює з державними органами, зокрема з Міністерством юстиції, для пошуку механізмів виконання рішень судів у справах щодо пенсійного та соціального забезпечення», — наголосила заступниця міністерки соцполітики з питань європейської інтеграції Ганна Пророк під час круглого столі проєкту ЄС «Право-Justice ІІ».

За її словами, задля забезпечення виконання судових рішень потрібно вносити зміни в законодавство, над чим і працює наразі міністерство, опираючись на міжнародний досвід. Зокрема, розробляють зміни до Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» та працюють над Соціальним кодексом.

Нагадаємо, що через недосконалий механізм виконання судових рішень пенсіонери, зокрема, не можуть отримати заборгованості по виплатах від Пенсійного фонду.

Фото: id-legalgroup.com