У Мінветеранів розповіли, звідки беруться «фальшиві» учасники бойових дій

Питання присвоєння статусу учасника бойових дій має кілька аспектів і це відповідальність передусім керівників відомств, які видають бійцям фальшиві посвідчення. Про це міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна розповіла в ексклюзивному інтерв’ю Соціальній інформаційній платформі.   

Зокрема, вона наголосила, що у Міністерстві у справах ветеранів є комісія, до якої входять усі силові відомства, а також громадські, ветеранські організації. У ній розглядаються суто документи. Якщо вони в порядку, то комісія надає статус.

«Інше питання — як надаються ці бойові розпорядження. Ми не можемо знати, чи дійсно те бойове розпорядження надано підрозділом. І перевірити, чи брав боєць участь у бойових діях, дуже складно. Насправді ми це прекрасно знаємо ще з 2014 року й бачили «військових туристів», які приїжджали на три дні, не були на передових позиціях, не виконували військових функцій. Але цим особам видають посвідчення УБД саме їхні відомства. Тут уже питання відповідальності самих керівників, які такі документи готують і які мають усвідомлювати, що принаймні по-людськи це несправедливо», — зазначила міністерка

Як зазначила посадовиця це дуже складний процес, то му шо в ньому є суб’єктивний компонент.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів розширив перелік осіб, які можуть претендувати на статус учасника бойових дій