Отримати статус учасника бойових дій може більше людей

Кабінет Міністрів розширив перелік осіб, які можуть претендувати на статус учасника бойових дій. Це передбачено змінами до постанови КМУ від 20 серпня 2014 р. № 413.

Відповідно до них, отримати статус УБД можуть військові, які особисто чи в складі військової частини виконували бойові завдання в районах проведення бойових дій, незалежно від кількості днів, протягом яких там перебували.

Як зазначають в Українському ветеранському фонді, підтвердити свою участь у виконанні бойових завдань можна, пред’явивши витяг чи копію одного з таких документів:

– бойове донесення;
– журнал бойових дій (оперативні завдання, ведення оперативної обстановки);
– вахтовий журнал;
– польотний лист;
– матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Окрім одного із зазначених документів при подачі заяви на отримання статусу УБД потрібно також пред’явити довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації.

Для подачі заяви командири військових частин можуть звернутись до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина. Або ж військовослужбовці можуть самостійно звернутися через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Читайте також: Затримки з виплатою коштів військовим відбуваються через щоквартальний перегляд держбюджету.

Фото: life-after-ato.com.ua