Хто має право на безкоштовну правову допомогу

Право отримати безкоштовну правову допомогу мають усі українці. На цьому наголосила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць. Звернутись за правовою консультацією до системи безоплатної правової допомоги можна через телефон, мобільний додаток, чат-бот або фізично прийшовши в бюро чи місцевий центр.

Якщо ж постає необхідність захистити свої права в суді, то на представництво їхніх інтересів адвокатами безоплатної правової допомоги можуть розраховувати найменш захищені верстви населення:

  • громадяни, місячний дохід яких не перевищує 5000 гривень;
  • діти (діти-сироти, діти, які опинились у складних життєвих обставинах, діти, позбавлені батьківського піклування);
  • постраждалі від домашнього насильства.

«Під час повномасштабного військового вторгнення ми розширили ці повноваження та включили в групу людей, які мають право на безоплатну правову допомогу в суді, потерпілих від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканності, катування або жорстокого поводження під час воєнних дій. Подивившись на деокуповані території, зрозуміли, що цим людям, аби почувати себе більш впевнено та захищено, необхідна допомога адвокатів, які розуміють специфіку роботи з людьми, котрі зазнали таких травм», — зазначила Валерія Коломієць. 

Система безоплатної правової допомоги існує в Україні десять років. За словами посадовиці, кількість звернень становить до одного мільйона на рік. За словами заступниці міністра, з часу повномасштабного вторгнення правові потреби українців дещо змінились. 

«У першу це були запити щодо виїзду за кордон та соціальних питань. Хоча протягом останніх років тенденція незмінна — дуже багато звернень від внутрішньо переміщених осіб. Люди, які опинились у цьому статусі, часто взагалі не розуміють, що їм робити, які повноваження органів місцевої та державної влади. І друга найбільша категорія звернень — це військовослужбовці, ветерани війни, члени сім’ї загиблих бійців», — розповіла Валерія Коломієць. 

Нагадаємо, на порталі Дія відновлена послуга з державної реєстрації прав на нерухоме майно