Українцям на окупованих територіях хочуть дозволити відкривати картки для соцвиплат онлайн

Українцям, які наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях, хочуть дозволити відкривати банківські картки онлайн для отримання соціальних виплат. Над цим уже працюють у Міністерстві соціальної політики. Про це повідомила новопризначена очільниця міністерства Оксана Жолнович під час інтерв’ю.

«Зараз навіть працюємо з тим, щоб можна було онлайн картки відкривати, якщо в людини картки не було. Є певні питання, бо є ризики щодо верифікації особи – щоб якісь шахраї замість осіб не діяли. Але я сподіваюсь, що ми ці питання вирішимо і будимо максимально гнучко всіма можливими способами намагатись людям на окупованій, непідконтрольній Україні території, доставити виплати», – зазначила міністерка.

За її словами, і пенсії, і соціальні допомоги, продовжують нараховувати вчасно. Наразі у держбюджеті – це друга за пріоритетністю стаття в держбюджеті після виплат військовим.

«Пенсії всі нараховувалися, так і нараховуються. З цим немає затримок. Є відрахування і щоб покрити пенсійні виплати, їх вистачає. Єдине, в бюджеті можуть бути тимчасово відсутні готівкові кошти чи безготівкові, щоб скинути на рахунок, але всі призначення відбуваються. Щодо допомог – вони також в нас справно нараховуються», – наголосила Жолнович.

Нагадаємо, українцям хочуть дозволити впливати на розміри ЄСВ.