Соцвиплати – другі по пріоритетності статті в держбюджеті після виплат військовим

Соціальні виплати наразі на другому місці по пріоритетності в держбюджеті після виплат, призначених для військовослужбовців, тому їх зберігатимуть на теперішньому рівні попри війну. Про це заявила новопризначена міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

«Сьогодні в бюджеті це другі по пріоритетності статті після витрат на військових. Тобто як тільки закривається питання забезпечення нашої обороноздатності, всі наступні кошти зразу спрямовуються на виплату соціальних виплат. Тобто максимальний рівень захисту», – наголосила міністерка.

За її словами, можливість зберігати високий рівень соціальних виплат під час війни вдається в тому числі й завдяки міжнародній допомозі.

«У нас є постійна взаємодія, співпраця з міжнародними партнерами, які також покривають нам через різні позики чи грантові кошти ті ж самі соціальні виплати. Тому я переконана, що нам вдасться зберегти цей рівень виплат, який сьогодні існує, до кінця року точно на теперішньому рівні. Тобто ми намагаємося витримувати ті гарантії, які закладені нашим законодавством», – зазначила очільниця Мінсоцполітики.

Нагалаємо, в Україні хочуть впровадити універсальну соціальну допомогу.