Як отримати компенсацію за зруйноване житло, на скільки планують підвищити пенсії, хто з постраждалих від війни може отримати кошти та яких фахівців потребують у столиці, — ключові теми соціалки минулого тижня

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальні сфері країни з 12 по 19 лютого.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Для отримання компенсації руйнування житла потрібно зафіксувати правильно. Українці, житло яких зазнало значних ушкоджень чи повністю зруйноване в результаті воєнних дій, можуть отримати за це компенсацію від держави. Проте для подання заявки та отримання коштів потрібно зафіксувати руйнування правильно. Яких умов важливо дотримуватися, нагадали в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

200 тисяч постраждалих від війни отримають багатоцільову грошову допомогу. Благодійна організація «Карітас Україна» продовжує надавати багатоцільову грошову допомогу постраждалим від війни. Як повідомили в організації, торік вони надали фінансову підтримку 124 208 українцям, цього ж року планують допомогти ще 200 000. За словами директора департаменту гуманітарного реагування організації Григорія Селещука, наразі вони надають два види допомоги.

Частина українських біженців у Польщі можуть отримати ваучери на понад 4000 грн. Чергову благодійну програму для українців, які через війну евакуювалися до Польщі, влаштував Червоний Хрест. В її рамках 9000 українських родин отримають ваучери на 500 злотих (близько 4133 грн) для купівлі необхідних речей.

Інші новини, які цікавили українців:

Пенсію українцям підвищать на 20 %.  Як і запевняли в Мінсоцполітики, індексація пенсій у березні відбудеться. Це підтвердив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час чергового засідання уряду.

«У 2023 році пенсії для українців знову будуть підвищені. Уже цього березня уряд проведе індексацію пенсій на 20 %», — зазначив посадовець.

Ветерани з інвалідністю можуть отримати по 16 тисяч гривень.  Ветерани, які мають інвалідність I чи II групи, можуть отримати по 16 тисяч гривень від Червоного Хреста. Як повідомили в Мінветеранів, відповідний проєкт стартував 16 лютого. Йдеться про суму 4000 грн на місяць протягом 4 місяців, незалежно від отримання військовим інших видів допомоги.

Що робити в разі закінчення терміну дії пенсійної картки.  У разі закінчення терміну дії пенсійної банківської картки отримувачі пенсій можуть не одержати їх вчасно. Що треба зробити, аби уникнути цього, нагадали в ГУ Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Робота в Києві: які є вакансії та скільки платять. На початку лютого 2023 року в базі даних Київського міського центру зайнятості налічувалося 4,4 тис. актуальних вакансій. Під час війни найбільше пропозицій роботи у столиці для робітників з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями (360), вчителів (277) водіїв (237) тощо.