Робота в Києві: які є вакансії та скільки платять

На початку лютого 2023 року в базі даних Київського міського центру зайнятості налічувалося 4,4 тис. актуальних вакансій. Під час війни найбільше пропозицій роботи у столиці для робітників з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями (360), вчителів (277) та водіїв (237). Тут і надалі у дужках зазначено кількість вакансій по кожній з професій.

Високі шанси на працевлаштування мають швачки (136) та медичні сестри і брати (112). Окрім цього в Києві шукають продавців продовольчих товарів (97), слюсарів-сантехніків (95) фармацевтів (77) та прибиральників службових приміщень (71). У попиті електромонтери (66), двірники (64), кухарі (58) та вихователі закладів дошкільної освіти (50). Потрібні також слюсарі аварійно-відновлювальних робіт (49), монтажники радіоелектронної апаратури та приладів (48), лікарі загальної практики – сімейні лікарі (41), соціальні робітники (41), слюсарі-ремонтники (40), електрогазозварники (39), токарі (35), інженери (31), практичні психологи (30) та електромеханіки (30). Затребувані керівники гуртків (29), музичні керівники (28) та бухгалтери (28).

Але наявна робота не завжди високооплачувана. Заробітна плата у вакансіях, які подають роботодавці, складає в середньому 11,5 тис. грн. Найвищі зарплати у працівників ІТ-сфери. Інженерам з програмного забезпечення комп’ютерів та фахівцеві з розроблення комп’ютерних програм обіцяють щомісячну зарплату 110 тис. грн. У фахівців з розроблення та тестування програмного забезпечення та інженерів-програмістів середньомісячний заробіток майже вдвічі менший – 63 та 57 тис. грн. відповідно.

Наступні кілька позицій за керівниками середньої ланки: директор департаменту – 45 тис. грн., менеджер з персоналу – 35,5 тис. грн, начальник служби – 33 тис. грн.

В межах 25-26 тис. грн оплачується праця представників робітничих професій. Серед таких: ковалі на молотах і пресах, стрільці, колористи, слюсарі-дизелісти, машиністи каротажної станції, мотористи. Стільки ж може заробляти: інженер з охорони природних екосистем, аналітик з питань фінансово-економічної безпеки та інженер з ремонту.

Від 20 до 25 тис. грн середній заробіток у лікарів, менеджерів (управителів), лицювальників, техніків, завідувачів лабораторій.

За час війни ринок праці в Україні пережив кілька різних етапів, під час яких служба зайнятості продовжує допомагати як безробітним, так і роботодавцям.

Читайте також: Жінки частіше шукають роботу, ніж чоловіки