Ветерани з інвалідністю можуть отримати по 16 тисяч гривень

Ветерани, які мають інвалідність I чи II групи, можуть отримати по 16 тисяч гривень від Червоного Хреста. Як повідомили в Мінветеранів, відповідний проєкт стартував сьогодні, 16 лютого.

Про які виплати йдеться?

4000 грн на місяць протягом 4 місяців, незалежно від отримання військовим інших видів допомоги.

Кому надаватимуть допомогу?

Особам з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи, відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Наразі проєкт діє в тестовому режимі й після отримання допомоги першими 10 тисячами людей його призупинять для перевірки якості наданих даних, після чого продовжать.

Які дані необхідні для подання заявки на отримання виплат?

– електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису;
– міжнародний номер банківського рахунку (IBAN);
– контактний номер телефону.

Як отримати допомогу?

Потрібно подати заяву в електронному вигляді, обов’язково підписавши її електронним підписом. Як його отримати можна переглянути за посиланням.

Покрокова інструкція:

1. Зайдіть на сторінку платформи е-Ветеран.
2. Перейдіть за посиланням «Надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни».
3. Підтвердьте свою особу за допомогою електронному підпису чи BankID.
4. Перевірте своє прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків та зазначте свій міжнародний номер банківського рахунку IBAN, номер телефону та адресу електронної пошти.

Якщо у вас немає банківського гривневого рахунку, ви можете відкрити його в одному з банків на вибір та дізнатися його міжнародний номер IBAN.

Якщо міжнародний номер банківського рахунку IBAN змінився, необхідно подати нову заяву на вебсайті eveteran.gov.ua.

5. Перед тим, як надіслати заяву, повторно перевірте свої дані та надайте згоду на обробку та передачу даних про себе для отримання грошової допомоги від міжнародної організації.

6. Заява надійде до Мінветеранів, де відбудеться верифікація на наявність статусу ветерана війни — особи з інвалідністю І або ІІ групи заявника в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни. Якщо особа відповідає цьому критерію, тоді знеособлені дані заявника в автоматичному режимі передадуть до Червоного Хреста України для подальшої виплати грошової допомоги на вказаний у заяві банківський рахунок.

Коли надійдуть кошти?

Перший платіж має надійти протягом семи днів після подання заяви.

Повідомлення про нарахування або відмову не буде надсилатися заявникам з міркувань безпеки даних ветеранів війни. Тому в разі неотримання виплати у зазначений термін телефонуйте до Мінветеранів за номером: +38 063-688-95-96 (тарифікація згідно з тарифами вашого мобільного оператора).

Фото: pivnich.org.ua