Купити нове житло замість зруйнованого можна за сертифікатом, а змінити місце проживання — онлайн: новини соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись в соціальній сфері країни з 31 липня по 6 серпня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Змінити місце проживання можна через «Дію»

Відтепер змінити місце проживання можна без довгих очікувань у чергах — онлайн через застосунок чи портал «Дія». Про запуск нової послуги повідомили в Міністерстві цифрової трансформації. Наразі скористатися сервісом можуть лише жінки, діти та чоловіки непризовного віку.

З жовтня в усіх областях з’являться підрозділи з питань ветеранської політики

Окремі структурні підрозділи з питань ветеранської політики в обласних, Київській міській, районних в місті Києві державних адміністраціях з’являться вже у жовтні. Про це заявила очільниця Мінветеранів Юлія Лапутіна. За її словами, таким чином ветеранську політику масштабують до рівня громад, а процес забезпечення переходу ветеранів від військової служби до цивільного життя буде ефективнішим.

Бородянський реабілітаційний центр планують відкрити в жовтні

У жовтні поточного року планують відкрити Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення. Про це під час візиту до селища повідомила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Інші новини, які цікавили українців:

Інформацію про понад 5 мільйонів ВПО можна знаходити через онлайн-пошук

Єдина інформаційна база даних внутрішньо переміщених осіб відтепер має свою Інформаційно-пошукову систему (ІПС). Це дає можливість працівникам органів соціального захисту населення та центральним органам влади здійснювати онлайн-пошук інформації про ВПО за 42 реквізитами.

Готовність підприємств теплокомуненерго до опалювального періоду складає понад 60%

Станом на 1 серпня готовність підприємств теплокомуненерго за даними обласних адміністрацій складає понад 60%. Продовжуються планові роботи для підготовки мереж, котелень, генеруючого обладнання та індивідуальних теплових пунктів. Про це йшла мова під час робочої наради у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Понад 4200 абітурієнтів хочуть стати фахівцями з реабілітації

На реабілітаційні спеціальності подали цього року подали 4241 заявку. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я за результатами вступної кампанії, більшість з них хочуть здобути ступінь бакалавра за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» (2899 осіб). На здобуття ступеня магістра за спеціальністю 225 «Медична психологія» подалися 1342 абітурієнта.

Власники зруйнованого житла можуть отримати сертифікат на купівлю нового

Стартував другий етап програми «єВідновлення», у рамках якого компенсації зможуть отримати уже власники не просто пошкодженого, а повністю зруйнованого житла. Наразі можна подати заяву на отримання житлового сертифіката на купівлю нового житла. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.