Куди звертатися, якщо ви стали жертвою чи свідком насильства

Цього тижня суспільство сколихнув випадок у столиці, коли група молодих осіб запрошувала дівчат на вечірки та, доводячи їх до непритомного стану, ґвалтувала. У Мінсоцполітики розповіли, як діяти та куди звертатися у подібних ситуаціях.

За словами заступниці Міністра соціальної політики Уляни Токарєвої, жінки, над якими вчиняли насильницькі дії сексуального характеру з подальшим оприлюдненням в мережі Інтернет, постраждали від насильства за ознакою статі, відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

Найперше можна звернутися на одну з гарячих ліній:

  • безкоштовна та цілодобова гаряча лінія 15-47 (з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей)
  • національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) або на короткий номер (безкоштовно з мобільних телефонів) 116 123
  • єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги (цілодобово, безкоштовно) 0 800 213 103

Зателефонувавши на будь-який з цих номерів, можна отримати психосоціальну і юридичну підтримку та консультацію щодо подальших дій.

І, звичайно, в разі вчинення насильства обов’язково потрібно телефонувати до органів Національної поліції «102», щоб зафіксувати випадок насильства та отримати комплексну допомогу.

Також можна зателефонувати до місцевої територіальної громади чи державної адміністрації та повідомити про випадок скоєння насильства над вами або стосовно іншої людини, якщо ви стали свідком такого випадку.

Нагадаємо, постраждалі від торгівлі людьми, мають право на матеріальну допомогу

Ілюстративне фото: Фейсбук-сторінка Мінсоцполітики