Постраждалі від торгівлі людьми, мають право на матеріальну допомогу

Громадяни, яким встановлено статус особи постраждалої від торгівлі людьми мають право на одержання одноразової матеріальної допомоги. Про це йдеться у повідомленні Національної сервісної служби України. Для її отримання особа або законний представник повинні звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) та надати пакет документів для призначення допомоги.

Перелік необхідних документів включає:

  • заяву про призначення одноразової матеріальної допомоги особі, яка постраждала від торгівлі людьми;
  • копію довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).

Виплата допомоги здійснюється органом соціального захисту населення одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб установлених на момент звернення.

Розмір прожиткового мінімуму з 1 січня 2023 року становить:

– для дітей віком до 6 років – 2 272 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років – 2 833 грн;

– для працездатних осіб – 2 684 грн;

– для осіб, які втратили працездатність – 2 093 грн.

Виплата матеріальної допомоги здійснюється органом соціального захисту населення через державне підприємство поштового зв’язку Укрпошта або шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок.

Матеріальна допомога виплачується особі не пізніше одного місяця з дня звернення до органу соціального захисту населення. Її також може отримати уповноважена особа, законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи. Кошти можна отримувати через відділення поштового зв’язку або на особистий банківський рахунок.