Вберегтися від раку: які обстеження і коли треба проходити

Сьогодні, 4 лютого, відзначають Всесвітній день боротьби з раком. Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, більшість його форм мають хороший прогноз лікування за умови виявлення на ранній стадії.

«Наприклад, рак молочної залози на 1-ій стадії виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці в україні рак грудей діагностують вже на 3-4 стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров’ям чоловіків: у 21% випадків рак простати виявляють вже на стадіях, коли з’являються метастази», — йдеться у повідомленні МОЗу

У відомстві розповіли, які обстеження і як часто варто проходити чоловікам та жінкам, аби зберегти своє здоров’я.

Зокрема, жінкам у віці від 20до 29 років варто раз на рік обстежувати грудні залози та раз на три роки робити цитологічну діагностику (ПАП-тест). У Віці від 30 до 39 років необхідно так само продовжувати робити обстеження грудей раз на рік і раз на 5 років робити цитологічну діагностику та тест на вірус папіломи людини. Від 40 до 49 років до попередніх обстежень необхідно додати мамографію раз на 2 роки. У віці за 50 років необхідно проходити раз на рік обстеження грудей, раз на 2 роки – мамографію та раз на 5 років – колоноскопію.

Чоловікам, починаючи з 40 років, необхідно раз на рік проходити огляд в уролога. А з 50-ти років – до обстежень уролога необхідно раз на 5 років додати колоноскопію.

Після 60 років і чоловікам, і жінкам інші обстеження призначає сімейний лікар чи терапевт за потребою.

У МОЗі наголошують, що всі обстеження, про які йдеться, оплачуються лікарням з державних коштів за рахунок програми медичних гарантій, тому для пацієнта є безоплатними.

Нагадаємо, у восьми областях вакцинацію від ковіду проводитимуть виїзні бригади