Хлопець з обмеженими можливостями веде особистий блог

18-річний Дмитро Мариненко з міста Корсунь-Шевченківський, що на Черкащині, має інвалідність з дитинства. У нього майже не працюють руки й ноги. Ходити він може лише на колінах. Втім, для хлопця це не стало перешкодою для самореалізації. Дмитро завів особистий блог у соцмережі «ТікТок» під псевдонімом Дядя Діма, в якому показує своє життя. Має 500 тисяч підписників. Соціальній інформаційній платформі Дмитро розповів, як йому це вдається та хто допомагає в роботі. 

«Як я прийшов до блогерства? Я цим займаюсь більше як два роки почав знімати, коли мені було 16. Робити це мене наштовхнула одна людина зі схожою ситуацією, як у мене. Я просто переглядав відео й побачив його, після чого також вирішив знімати. Я раніше якось соромився себе показувати на весь інтернет, а потім, після перегляду його відео, зрозумів, що не потрібно себе соромитись і варто показувати себе таким, який є», ділиться блогер. 

Дмитро з багатодітної родини: у нього троє рідних братів і три сестри. Хлопець каже, що родина підтримала його в бажанні стати блогером. У своїх відео Дмитро розповідає про буденні й для багатьох звичні речі, до яких йому, однак, доводиться пристосовуватись. Блогер показує, як він навчився їсти без допомоги рук, відкривати воду в крані, ставити телефон на зарядку, лягати на ліжко й вкриватися тощо. Допомагає йому в зніманні одна із сестер, Альона. 

«Ми від початку знімали разом: вона допомагає знімати, я монтую», — пояснює Дмитро. 

Руки хлопця практично не функціонують. Однак він навчився з їх допомогою відкривати й закривати двері, вмикати побутові прилади, брати дрібні речі зі столу. Втім, працювати з телефоном руками він не може. Тому навчився гортати стрічку новин, писати, а також монтувати відео носом. Про що розповів і показав в одному зі своїх відео. 

Втім, вистачає в блогера й хейтерів людей, які пишуть йому під відео неприємні речі, не довіряють, вважаючи, що він обманює щодо свого здоров’я. «Навіщо ти пів України надурив?», «Досить обманювати людей і просити гроші, просто скажи, що з твоїм здоров’ям усе нормально», — такі коментарі з’являються на його сторінці. 

Дмитро розповідає, що подібних коментарів і людей, які їх пишуть, на жаль, вистачає. 

«Чи є в мене хейтери? Звичайно, є. Як я ставлюсь до них? Спокійно, буває, стає смішно від того, що вони пишуть», — каже хлопець. 

Втім, на подібні «закиди» він відповідає у своїх відео, пояснюючи, що його хвороба не вигадана й саме тому, що він не може інакше заробляти кошти, він просить небайдужих людей, які бажають це зробити, допомогти йому фінансово. Адже весь дохід хлопця — це пенсія по інвалідності. 

«Якщо я намагаюся заробити кошти, попри те, що в мене руки й ноги майже не працюють — то так, я «надурив» пів України. Якщо я намагаюсь змотивувати тих людей, які опустили руки й говорять, що вони нічого не можуть зробити, то нехай буде так. На жаль, в мене це єдиний варіант заробітку. Я радий, що в мене виходить робити те, що я роблю зараз. Я заробляю кошти на донатах (благодійних внесках — авт.) та на переглядах відео. І дуже радію, що в мене є багато людей, які мене підтримують», — каже Дмитро у своїх відео. 

І це правда: у блогера багато шанувальників, які його підтримують, пишуть слова вдячності за його відео, бо вбачають у них мотивацію для себе не опускати руки й рухатися далі. Відео Дмитра дуже позитивні, інколи смішні, у них він говорить про те, що немає нічого неможливого і як би важко не було, головне — ніколи не здаватися. 

Нагадаємо, пенсіонер заповів головнокомандувачу ЗСУ мільйон доларів