Призовний вік хочуть знизити, мінімальну зарплату підвищити, а деяким пенсіонерам надати додаткові виплати, — основні новини соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальній сфері країни з 29  травня по 4 червня

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Українці зможуть отримати компенсацію за повністю зруйноване житло.  В Україні запускають другий етап програми «єВідновлення». Якщо на першому етапі кошти можна було отримати лише за пошкоджене житло, то зараз компенсації надаватимуть і за повністю зруйновані помешкання

Приблизний розмір майбутньої пенсії можна розрахувати самостійно.Розрахувати орієнтовний розмір майбутньої пенсії можна самостійно. Для цього варто скористатися сервісом «Пенсійний калькулятор». Оскільки для розрахунку пенсії сервіс використовує показники зарплати людини та середньої заробітної плати по Україні на момент проведення розрахунку, цифра не є точною. Найточніший варіант буде при використанні сервісу незадовго до настання пенсійного віку.

Періоди догляду за пенсіонером можуть зараховувати до страхового стажу. До страхового стажу можуть зараховувати періоди догляду за певними категоріями осіб. Як нагадали в ГУ Пенсійного фонду в Донецькій області, вони визначені Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Інші теми, які цікавили українців:

Граничний призовний вік знизили. Граничний вік призову на строкову військову службу зменшили з 27 до 25 років. Відповідний законопроєкт № 9281 у цілому ухвалила Верховна Рада 304 голосами. Таким чином тепер загальній мобілізації підлягатимуть військовозобов’язані чоловіки, придатні та обмежено придатні за станом здоров’я, від 25 (а не від 27) до 60 років без досвіду військової служби.

Грошові винагороди військовим хочуть збільшити. Грошові винагороди військовим, курсантам, строковикам та тимчасово непридатним військовим хочуть збільшити. Відповідний законопроєкт ухвалила в першому читанні Верховна Рада. За таке рішення проголосували 333 народних депутати.

Мінімальну зарплату хочуть підвищити майже на тисячу гривень. Розпочались перемовини з визначення розміру мінімальної заробітної плати на наступний рік. Це питання обговорили під час засідання спільної робочої комісії повноважних представників сторін з підготовки пропозицій щодо цього питання. «Мінімалку» на наступний рік планується встановити в розмірі 7651 грн, що на 951 грн більше, ніж зараз.

Деякі пенсіонери додатково отримуватимуть 4200 грн на місяць.Надбавки в розмірі 4200 грн на місяць з подальшою індексацією отримуватимуть дисиденти. Це передбачено ухваленим Верховною Радою законопроєктом № 8032 «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (щодо борців за незалежність України у XX столітті)». За таке рішення в цілому проголосували 313 народних депутатів.