Українці зможуть отримати компенсацію за повністю зруйноване житло

В Україні запускають другий етап програми «єВідновлення». Якщо на першому етапі кошти можна було отримати лише за пошкоджене житло, то зараз компенсації надаватимуть і за повністю зруйновані помешкання. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

«Тисячі родин повністю втратили свої домівки. Багато випадків, коли немає чого ремонтувати. Тому запускаємо другий етап програми «єВідновлення» — це компенсація за зруйноване житло. Сьогодні затвердимо постанову та формулу, за якою буде виплачуватися відповідна компенсація», — сказав посадовець.

За його словами, надані кошти можна буде витратити:

  • на спорудження будинку — у такому разі виплата коштів здійснюватимуться безпосередньо на рахунок отримувача;
  • на придбання квартири чи іншого житлового приміщення — у такому разі власнику зруйнованого помешкання надаватимуть житловий сертифікат.

Розмір компенсації розраховуватиме комісія за спеціальною формулою, яка враховуватиме район розташування знищеного об’єкту, рік забудови, площу об’єкта тощо. Водночас розмір компенсації встановлюватиметься на рівні не нижче спорудження житла відповідної площі, відповідно до його місцезнаходження. Усі деталі обіцяють роз’яснити в Міністерстві відновлення вже незабаром.

Фото: v-variant.com.ua