Деякі пенсіонери додатково отримуватимуть 4200 грн на місяць

Надбавки в розмірі 4200 грн на місяць з подальшою індексацією отримуватимуть дисиденти. Це передбачено ухваленим Верховною Радою законопроєктом № 8032 «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (щодо борців за незалежність України у XX столітті)». За таке рішення в цілому проголосували 313 народних депутатів.

Надбавки отримуватимуть пенсіонери, які мають статус борців за незалежність України у XX столітті та відповідно до Закону «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років» зазнали репресій за політичними або релігійними мотивами у формі позбавлення волі (ув’язнення) або примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу й реабілітовані у встановленому законом порядку.

«Це люди, без яких ми б не мали сьогодні вільної України, і яких, на жаль, уже дуже мало залишилося серед нас», — наголосив ініціатор законопроєкту Володимир В’ятрович.

Як йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту, таких людей в Україні залишилося максимум кілька сотень.

Окрім цього, цим рішенням із закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» вилучили згадки про радянські нагороди й звання, а перебування на високих державних посадах більше не буде підставою для призначення пенсій за особливі заслуги.

Нагадаємо, що у цьому місяці отримають перераховані пенсії песніонери, які працюють.

Фото: facebook.com/segodnyaonline