Огірки на підвіконні дають врожай через два місяці

Жителька Літина, що на Вінниччині, вирощує огірки на підвіконні. Уже в середині травня смачні домашні плоди почали радували її онуків. Про власний досвід вирощування вона поділилася із Соціальною інформаційною платформою.

Валентина Кондратюк розповідає, що завчасно не планувала проводити такий експеримент. Традиційно вирощувала огірки тільки у відкритому ґрунті.

«Щороку сію огірки на городі рядочком. Пускаю плестися на сітку. А цьогоріч вирішила посіяти кілька насінин на розсаду. Аби потім раніше її висадити під агроволокно й мати врожай швидше. Придбала торф’яні стаканчики, насипала ґрунтосуміші й поклала по дві насінини огірків у кожен. Це було 15 березня», — пригадує господиня.

Вона додає, що насіння швидко проросло й рослини почали стрімко розвиватися. На теплому підвіконні їм вистачило природного освітлення.

«Коли я зрозуміла, що весна буде холодною й затяжною, а мої огірки ростуть і ростуть, то вирішила їх пересадити в більші ємності. Торф’яні стакани тим і зручні, що при висаджуванні на постійне місце ми не травмуємо делікатну кореневу систему рослини. Отак прямо зі стаканом саджаємо, він потім розмокає від вологи», — ділиться Валентина.

Урожай огірків на підвіконні Валентина Шевчук збирала вже у травні. Фото: Світлана Шевчук

Вона обрала горщики для вазонів ємністю по три літри. У поживний ґрунт висадила розсаду огірків разом зі стаканами. Коли рослини підросли ще трохи — поставила дерев’яні палички-опори. Перенесла їх на найсвітліше вікно в найпрохолоднішій кімнаті. Скоро з’явився цвіт.

«На вікні вони виглядали, як вазони з жовтими квітами (сміється авт.). Я висівала гібрид, який підходить для вирощування в теплиці. Тому квіти виявилися самозапильні. Навіть без бджіл дуже скоро побачила маленькі зав’язі огірочків. У цей період уважно слідкувала за поливом: щоб і не пересушити, і не перелити. Від самого початку час від часу обробляла профілактично «Фітоспорином» від хвороб. Один раз підживила при поливі половинною дозою добрива з формулою NPK 20:20:20 (азот, фосфор і калій)», — додає господиня.

Жінка зауважує, що ріст плодів огірків на підвіконні відбувається значно повільніше, аніж у відкритому ґрунті. І лоза росте значно тоншою. З настанням стабільного тепла господиня винесла горщики з огірками на затишне підвіконня на вулиці. Тепер, аби плоди швидше росли, почала раз на тиждень підживлювати натуральним добривом — легким розчином з курячим послідом, адже він містить азот, фосфор, калій і магній.

«Онуки ласували першими огірочками 18 травня. Тобто через два місяці від моменту, коли насінинка потрапила в ґрунт. Звичайно, я ще посіяла рядочком огірки на городі. Бо на підвіконні то, швидше, для забавки, така собі цікавинка. А як в середині літа викопаю часник посію «другий оборот». Минулого року так робила дуже сподобалося. У кінці серпня мала хороший урожай маленьких огірочків», — підсумовує Валентина.

Головне фото: asterias.od.ua

Нагадаємо, сурфінію розмножують живцюванням