Названо топ-5 вишів, на вступ до яких подано найбільше заяв

Другий рік поспіль вступна кампанія в Україні проходить в умовах повномасштабного вторгнення. Через це доводиться максимально адаптувати правила вступу, щоб забезпечити всі потреби та врахувати складні ситуації, в яких можуть перебувати абітурієнти. Втім, бажаючих вступити до вишів цього року стало більше, ніж минулого. Змінюються і пріоритети держзамовлення щодо необхідних спеціальностей. Про це розповіла членкиня парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

«Правила вступу цього року є максимально гнучкими, зокрема за датами, щоб усі абітурієнти мали можливість як скласти національний мультипредметний тест, так і подати документи та вступити до українських вишів. Нині ми маємо топ-5 областей за кількістю поданих заяв на бакалаврат. Лідирує Київ, за ним Львівська область, потім Харківська, Дніпропетровська, Одеська. Треба відзначити, що три останні області перебувають не у найбезпечніших умовах, однак абітурієнти продовжують довіряти там сильним закладам вищої освіти й подали значну кількість заяв», – зазначила народна депутатка.

За її словами, у топ-5 вишів, куди абітурієнти подали найбільше заяв, увійшли два львівські університети – Львівська політехніка та Національний університет імені Івана Франка, далі Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київська політехніка і Національний авіаційний університет.

«Усі переживали, щоб наші діти максимально обрали для навчання українські заклади і робили все для того, щоби були створені сприятливі умови. У підсумку сьогодні ми маємо на 11% більшу кількість поданих заяв на бакалаврат, ніж минулого року. Це гарна новина для системи вищої освіти. Довіра абітурієнтів в умовах війни дає нам надію, що інтелектуальний потенціал держави залишається, і країна буде далі розвиватися», – додала Грішина.

За її словами, цього року найбільше спеціальностей за держзамовленням сформовано за такими спеціальностями: освіта, педагогіка; ІТ; аграрні науки; електроніка, автоматизація; управління та адміністрування.

Порівняно з попереднім роком у два рази збільшилася кількість місць держзамовлення за галуззю «Воєнні науки, нацбезпека». Майже у три рази збільшилися обсяги замовлення за напрямком «Охорона здоров’я». Також зріс запит на спеціальності напрямку «Соціальна робота й обслуговування».

«Кабмін виділив ці напрямки як пріоритетні. Нам потрібно більше спеціалістів з військової справи, медиків, соціальних робітників», – підсумувала членкиня профільного комітету.

Читайте також: Здобути освіту в найкращих навчальних закладах світу українці можуть безкоштовно

 

Фото: uadiplomy.com