Картки ВПО не блокуватимуть до кінця року

Терміни для проходження обов’язкової ідентифікації отримувачів пенсій та соціальних виплат в Ощадбанку з-поміж внутрішніх переселенців, яких було вязто на облік до 24 лютого 2022 року, продовжили. Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, відповідні зміни до постанов КМУ від 30.08.1999 № 1596 «Про затвердження Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках» та від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» ухвалив уряд 8 серпня.

Отже, ідентифікацію можна буде пройти до 31 грудня 2023 року. У разі відсутності ідентифікації протягом цього часу виплатні картки не блокуватимуть.

Окрім цього, як повідомили в Мінреінтеграції, постановою розширено способи ідентифікації, зокрема пройти її можна буде по відеоконференцзвʼязку, під час якого потрібно пред’явити документи, що посвідчують особу.

До фізичної ідентифікації також прирівнюватимуться:

  • авторизація в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID);
  • посвідчення закордонною дипломатичною установою України факту, що особа, яка проживає за кордоном, є живою.

Дивіться також відео: Українцям масово блокують картки.

Фото: freepik