Пенсії підвищили, а порядок виплат для ВПО та порядок надання статусу УБД змінили – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 10 по 16 липня.

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Допомогу на проживання внутрішнім переселенцям виплачуватимуть лише шість місяців

Порядок виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам змінили. Як повідомили в Мінреінтеграції, новий порядок затвердив Кабмін постановою від 11.07.2023 № 332.

Коло осіб для отримання статусу учасника бойових дій розширили

Отримати статус учасника бойових дій відтепер можуть добровольці, які захищали Україну в перший місяць повномасштабної війни. Це передбачено ухваленими урядом змінами до постанови КМУ від 20.08.2014 № 413.

Найбільше підвищення пенсій після чергового перерахунку отримали народні депутати

Цього місяця відбувся автоматичний перерахунок пенсій держслужбовцям та науковцям. Як повідомили в Пенсійному фонді України, середній розмір підвищення становить 1020,71 грн. Загалом перерахунок здійснили для 19 419 пенсіонерів. Найбільше середнє підвищення отримали особи, яким пенсії призначили за Законом «Про статус народного депутата України» — у 659 осіб пенсії в середньому зросли на 1450,98 грн.

Інші новини, які цікавили українців:

З вересня частині пенсіонерів можуть почати блокувати банківські рахунки

З 1 вересня цього року Ощадбанк поновлює проведення фізичної ідентифікації пенсіонерів та одержувачів соціальної (адресної) допомоги з-поміж внутрішньо переміщених осіб. Як повідомили в пресслужбі банку, у зв’язку із завершенням карантину поновлюється дія постанови Кабміну № 637 від 05.11.2014.

Термін проходження обов’язкової ідентифікації для пенсіонерів продовжать

Внутрішньо переміщені особи вже почали отримувати смс-повідомлення від банку про те, що до 1 вересня потрібно звернутися до найближчого відділення та пройти ідентифікацію. Втім, у зв’язку з воєнним станом в країні ідентифікацію хочуть відтермінувати. Як повідомили в Мінреінтеграції, таке рішення ухвалили на засіданні Координаційного штабу з питань ВПО.

За рік понаднормового стажу пенсіонерам доплачують максимум 20,93 грн

За кожен повний рік понаднормового страхового стажу (понад 35 років для чоловіків та понад 30 років для жінок) пенсія за віком збільшується на 1 % від її розміру. Проте, як нагадують у Пенсійному фонду України, розмір такого підвищення не може перевищувати 1 % мінімального розміру пенсії за віком (прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який наразі становить 2093 грн).

У кого є шанс суттєво збільшити пенсію

Якщо пенсія вже призначена, то розраховувати на її суттєве підвищення надалі не доводиться. Трішки можна її збільшити, якщо продовжувати працювати й потім зробити перерахунок. Або чекати на індексацію чи інший масовий перерахунок пенсії від держави. Це основні й найвідоміші способи підвищення виплат. Втім, одна категорія громадян за певних обставин може цілком пристойно збільшити свою пенсію дещо іншим способом. І для цього не потрібно судитися з Пенсійним фондом. Секрет криється в середній зарплаті, яка застосовується для обчислення пенсії.