Уряд збільшує фінансування на протези

Мінсоцполітики працює над тим, щоб розширити й спростити забезпечення людей з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації, зокрема протезами й ортезами. На цьому наголосила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі  загальногонаціонального марафону UAразом.

Міністерка зазначає, що уряд збільшує фінансування на протези й ортези. Зокрема, державою передбачено до 2 млн грн на протез.

«Це достатня кількість коштів, щоб забезпечувати одні із найкращих форматів протезів для наших громадян», – підкреслила міністерка.

Мінсоцполітики також переймає кращі європейські практики.

«Нещодавно ми обмінювалися досвідом з колегами зі Швеції, де працюють центри навчання для людей з інвалідністю. В Україні також розширюємо, зокрема, кількість шкіл, що навчатимуть осіб, які мають інвалідність, користуватися автомобілями, кріслами колісними. До прикладу, у Вінниці запрацювала програма, в межах якої незрячі люди вчаться орієнтуватися в просторі. Ми в цілому збільшуємо кількість та цифровізуємо доступ до соціальних послуг для людей з інвалідністю, аби допомогти їм адаптуватися в суспільстві», – розповіла Оксана Жолнович.

Міністерка також акцентувала, що Мінсоцполітики допрацьовує зміни до законопроєкту № 5344-д, що покликаний полегшити процес працевлаштування людей з інвалідністю. Філософія цього документа полягає у відмові від каральних санкцій для роботодавців і в переході до розширення підтримки соціального бізнесу. Крім того, запроваджується можливість субсидованих робочих місць, де держава повертає частину заробітної плати роботодавцю. Також розглядається фінансування розумних пристосувань для створення спеціальних робочих місць. Додатково впроваджується послуга супроводу на робочому місці. Усі ці зміни дозволять людині з інвалідністю без додаткових труднощів самореалізуватися у соціумі та відчувати себе повноправним членом суспільства.

Нагадаємо, що у Запоріжжі безкоштовно протезують військових і цивільних

 

Фото: Фейсбук Оксани Жолнович