Передумови скорочення населення України, особливості зарахування добровільних страхових внесків і мінімально допустимий розмір пенсії – головні теми соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальній сфері країни з 27 березня по 2 квітня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Передумови до скорочення населення в Україні заклалися ще в середині минулого століття.

Про зменшення населення країни, наслідки внутрішньої та зовнішньої міграції, перспективи зайнятості українців розповів у ексклюзивному інтерв’ю Соціальній інформаційній платформі Олексій Позняк, кандидат економічних наук, завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Національної академії наук України.

Добровільні страхові внески можуть враховувати в зарплату за один чи два місяці

Якщо з урахуванням добровільно сплачених страхових внесків та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу єдиного внеску зарплата перевищить за відповідний місяць максимальну величину (наразі — 100 500 грн), з якої сплачуються страхові внески, частина страхових внесків зарахується в рахунок наступного місяця.

Конституційний Суд визначив мінімально допустимий розмір пенсії

Мінімально допустимий розмір пенсії, який пенсіонери мають отримувати за будь-яких обставин, визначив Конституційний Суд України. Він не має бути нижчим прожиткового мінімуму, тобто наразі 2093 грн.

Інші новини, які цікавили українців:

Пенсію родичам зниклих безвісти нараховуватимуть і за відсутності страхового стажу

В Україні запустять Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який дозволить їхнім родинам отримувати соціальні гарантії. З моменту внесення людини до цього реєстру, її родичам призначатимуть пенсію. Кошти нараховуватимуть за весь час, протягом якого зберігатиметься правовий статус зниклої особи.

Майбутніх менторів ветеранів навчатимуть у трьох містах

В Україні готуються до впровадження інституту ветеранського менторства, покликаного допомагати учасникам бойових дій адаптуватися до цивільного життя. Під час пілотного проєкту менторів навчатимуть у трьох містах — Вінниці, Дніпрі та Львові. Згодом проєкт масштабують на всю країну.

З 1 квітня діє заборона на вилов риби

З 1 квітня 2023 року в Україні почала діяти щорічна нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Водночас у період нересту одній особі дозволяється на добу вилов 3 кг + 1 шт. риби. Піймати її можна на гачок, але не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, не заборонених для любительського рибальства на період весняно-літньої заборони.

Киянам безкоштовно надають реабілітаційні послуги в 38 медзакладах

Мешканці столиці мають право на безоплатне отримання реабілітаційних послуг у 38 медичних закладах. Загалом на це виділять 400 млн грн. Для отримання таких послуг потрібне електронне направлення лікаря, який визначить напрям відновлення.