Огірки можна висівати навесні та серед літа

Розсаду огірків, кабачків, динь, кавунів та інших баштанних культур можна висівати як розсадним способом, так і відразу у відкритий ґрунт. Обрати оптимальний варіант допоможуть поради господині з Київщини Світлани Сувид. 

«Огірки та кабачки висівають у вже прогрітий ґрунт. Якщо посіяти зарано, можуть довго не сходити. Так само є ризик, що насіння, яке проклюнулося та зійшло під весняним сонечком, загине від першого ж приморозку. Краще висіяти такі культури у відкритий ґрунт у двадцятих числах травня й накрити пластиковим ящиком у сіточку. Це вбереже від птахів, адже ворони можуть виклювати, а також забезпечить притінення молодих сходів», розповідає Світлана.

Вона додає, що у власному господарстві надає перевагу розсадному способу вирощування. Адже висаджує переважно голландські гібриди, а їхнє насіння коштує недешево.

«Розсадним способом огірки та кабачки можна висіяти в стаканчики в перших числах травня. Якщо планується висаджування в опалювану теплицю, то можна й у кінці березня та весь квітень. Беремо звичайні пластикові одноразові стаканчики та засипаємо розсипчастим ґрунтом (можна взяти купований для розсади або підготувати самостійно). Заносимо в тепле приміщення (будинок, квартиру, теплицю), щоб ґрунт трохи прогрівся. Поливаємо й у кожен стаканчик саджаємо по одній дві насінини огірків, динь, кавунів. Кабачки по одній насінині. Накриваємо плівкою або склом і ставимо в теплому приміщенні на жарке весняне сонечко. Як з’являться перші сходи знімаємо плівку чи скло й далі підрощуємо рослинки. Регулярно поливаємо», ділиться досвідом господиня.

Потрібен захист

Світлана зауважує, що у фазі однієї двох пар справжніх листочків і хорошої погоди рослини можна висаджувати у відкритий ґрунт.

«При температурі нижчій за +10 +15 градусів є велика загроза, що теплолюбні огірки чи кабачки можуть загинути. Якщо погода нестабільна, варто продовжити підрощувати розсаду в стаканчиках. Якщо ж висадили, а тут раптом є загроза нічних заморозків накриваємо рослинки обрізаними пляшками. Тільки не забуваємо відкрутити кришечку, щоб вдень їм там не було занадто спекотно», каже господиня.

За її словами, в огірків, кабачків, кавунів та динь дуже ніжна коренева система. Вони не люблять пересаджування, а точніше порушення коренів. Тому огірки вирощують в окремих стаканчиках і дуже акуратно пересаджують у відкритий ґрунт. Або висівають безпосередньо на постійне місце.

«Огірки це ліани, які приїхали до нас з тропічних лісів Індії, де завжди волого, спекотно й багато перегною на поверхні. Через це в огірків неглибока коренева система. Ми їх вирощуємо виключно в теплиці. По мірі росту підв’язуємо рослини, мульчуємо, пасинкуємо й щовечора або через день поливаємо. Воду використовуємо відстояну, не крижану. В одній теплиці в нас крапельний полив, в іншій поливаємо шлангом чи поливалкою», розповідає про власний досвід Світлана.

Два урожаї

Жінка радить мульчувати рослини. Можна встелити ґрунт соломою, сіном, скошеною травою. Це зменшує випаровування води з ґрунту, стримує ріст бур’янів та підіймання пилу. 

«В огірків та кабачків є одна особливість, яку звичайні городники не завжди використовують це «другий оборот». Особливо актуально це для теплиць. Весною ми висаджуємо огірки, і до середини літа вони віддають більшу частину свого врожаю. Потім вони доростають до стелі теплиці, починають хворіти. Але обробляти культури, якими ти годуєш свою сім’ю, не дуже хочеться. Особливо враховуючи, що огірки ростуть не по днях, а по хвилинах. Тому період очікування від внесення хімікатів не може бути занадто довгим», каже господиня.

Вона додає, що в середині літа за вже знайомою схемою висіває огірки в стаканчики, підрощує їх до двох — трьох пар справжніх листочків. Пересаджує в теплицю, яку перед тим звільняє від старих хворих рослин, і обробляє від хвороб.

«На місці старих огірків висаджуємо молоденькі, які за один — два тижні почнуть плодоносити. Огірки будуть до листопада», підсумовує Світлана.

Читайте також: Львів’янка зібрала колекцію з 70 сортів троянд

Авторка: Світлана Шевчук

Ілюстративне фото: floristics.info