Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальній сфері країни з 13 по 19 березня.
ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:
Родинам з Маріуполя надали соціальне житло в Дніпрі
Визначили перші 35 родин з-поміж маріупольців, які вже незабаром зможуть вселитися в соціальне житло в Дніпрі. Отримали житло родини з найвразливіших верств населення, серед членів яких є кілька дітей, особи з інвалідністю, пенсіонери, вагітні, учасники війни, військовополонені чи загиблі внаслідок війни. Під житло нададуть гуртожиток у Дніпрі, який реконструювали.
Українці в Польщі мають право на відшкодування вартості ліків
Українці, які через війну вимушено евакуювалися до Польщі, можуть отримати певні ліки безкоштовно або зі значною знижкою — на тих самих умовах, що й поляки. Це можливо в рамках програми, схожої на «Доступні ліки», яка діє в Україні. Список ліків, які можна отримати безкоштовно чи придбати зі знижкою, постійно оновлюється. Перелік можна знайти за посиланням.
В Україні запустили платформу допомоги врятованим
Відтепер усю необхідну інформацію постраждалі від війни можуть отримати на одному онлайн-ресурсі — платформі допомоги врятованим. На сайті можна знайти ключові служби допомоги постраждалим внаслідок війни та їхні контакти. Це сервіси, які надають психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Перейти на платформу можна за посиланням.
Інші новини, які цікавили українців:
Українці заощадили понад половину виробленої найпотужнішим реактором електроенергії
В Україні триває обмін старих лампочок розжарювання на енергоощадні. За словами директора Укрпошти наразі майже 2,5 млн українців безкоштовно отримали 13 млн LED-ламп у рамках проєкту. За словами Президента України Володимира Зеленського, це дозволяє заощадити значний обсяг електроенергії – до 600 МВт .
Паспорти з різною транслітерацією визнаватимуть недійсними лише при отриманні чи обміні документів
При наявності розбіжностей в транслітерації імені і прізвища в ID-картці та паспорті для виїзду за кордон один з документів автоматично визначатимуть недійсним. Проте до закінчення строку дії біометричних паспортних документів з різною транслітерацією вони вважатимуться чинними. Недійсними їх вважатимуть після особистого звернення особи за отриманням чи обміном паспорта.
Українські біженці мають до травня подати декларацію про доходи
Українці, які через війну евакуювалися за кордон, також мають декларувати всі свої доходи. Декларацію про доходи за 2022 рік потрібно до 1 травня в будь-якому випадку: і якщо людина за кордоном працювала, і якщо лише отримувала грошову допомогу від іноземної держави чи будь-якої благодійної організації.
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови КМУ №336, які спрощують подання заяви на виплату одноразової грошової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих захисників і захисниць України. Відтепер подавати до Мінветеранів заяву на призначення одноразової грошової допомоги можна не лише у паперовій, а і в електронній формі, в тому числі через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Крім того, за певних умов можна не подавати документи, а допомога автоматично призначатиметься шляхом електронної інформаційної взаємодії.