Українські біженці мають до травня подати декларацію про доходи

Українці, які через війну евакуювалися за кордон, також мають декларувати всі свої доходи. Про це нагадала народна депутатка, членкиня комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна на своєму телеграм-каналі.

За її словами, декларацію потрібно подавати в будь-якому випадку — і якщо людина за кордоном працювала, і якщо лише отримувала грошову допомогу від іноземної держави чи будь-якої благодійної організації.

Якщо як іноземні доходи декларується благодійна допомога, податки за їх отримання не сплачуються (ні податок на доходи фізичних осіб, ні військовий збір).

У разі ж отримання інших доходів, наприклад заробітної плати, потрібно буде сплатити податок на доходи в розмірі 18 % від загальної суми, а також 1,5 %  військового збору.

У разі наявності угод про уникнення подвійного оподаткування між країною перебування біженців та Україною (наразі діють 72 такі міжнародні угоди), платник податку може зменшити його на суму податків, сплачених за кордоном. Але в такому разі 1,5 % військового збору все одно доведеться заплатити.

Подати декларацію про доходи за 2022 рік потрібно до 1 травня.

Зробити це онлайн можна в електронному кабінеті Державної податкової служби України.

Фото: Omar Marques/Getty Images