Сурфінію розмножують живцюванням

Сурфінія — близький родич петунії, але це окремий гібрид. Його спеціально вивели селекціонери, аби домогтися рясного та довгого цвітіння, більшої стійкості до хвороб.

Головне, чим сурфінія відрізняється від петунії, — це напрямок розгалуження пагонів. Якщо в петунії вони ростуть угору, то в сурфінії — тільки вбік і донизу. Рослина також стійкіша до несприятливих погодних умов: легше переносить вітер і дощ. 

Ще одна особливість: сурфінію не розмножують насінням, а використовують живцювання. Одні квітникарі переконують, що насіння в цих рослин взагалі стерильне. Саме в цьому секрет пишного цвітіння, адже рослина не витрачає сили на утворення зав’язі. Інші кажуть, насіння проросте, але рослина не матиме материнських ознак. Водночас торговельні мережі рясніють пакунками насіння сурфіній. Ймовірно, з нього виросте звичайна петунія.

Власне через те, що рослина сурфінії не витрачає сил на зав’язі, увесь її потенціал спрямований на закладення нових бутонів. Саме з огляду на цю особливість відцвілі квіти сурфінії можна не обривати, тоді як для переважної більшості сортів петуній це вкрай важливо. Адже рослини витрачатимуть сили на утворення зав’язі після кожної квітки, тим самим гальмуючи закладання та розвиток нових бутонів.

Прищипування молодих сурфіній також важливе, як і для петуній. Так можна отримати ще пишніший кущ правильної округлої форми. Регулярне підживлення стане запорукою довгого квітування.

Дорослі кущі сурфінії можуть зимувати. Для цього їхні пагони варто обрізати на довжину 15–20 сантиметрів. У помірно освітленому та прохолодному приміщенні з мінімальним поливом сурфінія добре переживе зиму. У лютому —  березні кущ варто пересадити в поживний ґрунт, перенести у світле й тепле місце, поливати. Він пустить молоді пагони. Саме їх можна використати, як живці для вкорінення. 

Невеликі пагони, які відщипують у молодих рослин у перші періоди росту, також можуть слугувати живцями. У вологому ґрунті, у тепличці під плівкою, вони гарно вкоріняються. Коли живець прийметься й почне нарощувати листя — прищипнути. Через три — чотири тижні можна пересаджувати на постійне місце.

Авторка: Світлана Шевчук, фото: cikavinka.kr.ua

Читайте також: Поживний ґрунт і вдалий сорт: секрети вирощування петунії від полтавки.