Пенсіонер з П’ятихаток самотужки підірвав два ворожі танки

У березні минулого року, коли російські військові зайшли до села П’ятихатки Запорізької області, 64-річний місцевий житель Юрій Ляшенко самотужки підірвав два їхні танки. Використав підручні знаряддя та знання, які отримав на службі в прикордонних військах. 

На початку березня 2022 року війська рф зайшли в село П’ятихатки. Юрій Ляшенко пригадує: повз село їхала колона з 22 машин — танки та БТРи.

«Йшла колона з Василівки на Оріхів. Рано-вранці, годині о шостій, до мене прийшов хлопець і каже: «На краю села два танки стоять». Я зволікати не став, сів на велосипед та поїхав туди», — пригадує чоловік.

Він додає, що біля своєї техніки російські військові розклали протитанкові міни. Там чоловік знайшов також шість гранат «Ф-1». Як поводитися з вибухівкою, знав, адже у 2015 році служив у прикордонних військах:

«Взяв вдома нитки й церковні свічки. Затягнув міни всередину, на саме дно. Обмотав ниткою цю дужку, витягнув чеку гранати та поставив її на міну. Думаю, міна спрацює й боєкомплект спрацює. Підпалив свічку, поставив її між дужкою та міною. Поїхав собі. Доїжджаю до краю села й воно як бахне! «Башти» позлітали вище посадки. На десять метрів», — розповідає Юрій Ляшенко.

Минув місяць окупації й російські військові забрали чоловіка до Василівського райвідділку.

«Прилітають на двох БТРах. Мене за шкібарки: «Розповідай за танки». Ну, тут я зрозумів, хто мене здав. Вони трохи надавали по ногах мені. Страху не було. Я переночував там, вранці думаю: розстріляють, то й розстріляють», — пригадує чоловік.

Наступного дня його допитали та відпустили. Тоді Юрій Ляшенко вирішив екстрено виїжджати із села. Позичив у знайомого автівку та поїхав до Оріхова. Пізніше дізнався від товариша, що до його будинку знову приїжджали росіяни.

Сусід запитує в них: «Кого шукаєте?». «Того діда в «розход» беремо, де він?», — відповідають. 

Сусід виявився чоловіком з гумором: «Так ви ж його розстріляли вже», —  відказав.

В Оріхові Юрій прожив понад тиждень, а після знайомі запропонували тимчасову домівку в Запоріжжі. І хоча П’ятихатки українські військові звільнили у червні цього року, але поки місцевих жителів туди не пускають через щоденні обстріли. Юрій Ляшенко готовий чекати, скільки потрібно, а потім планує повертатися й відбудовувати рідний дім.

За матеріалами «Суспільне»

Читайте також: 95-річний спортсмен з Вінниччини встановив два рекорди України.