Після перевірки переселенців держава економить по 400 млн грн щомісяця

Із серпня цього року триває верифікація виплат ВПО на доцільність отримання такої допомоги. Завдяки цьому лише на виплатах українцям, які перебувають за кордоном понад 30 днів без поважної причини, державі вдалося зекономити 400 млн грн на місяць.

Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю Forbes.

«Ми звірилися з Державною прикордонною службою та припинили виплати тим, хто не відповідає новим критеріям. Це близько 112 тисяч осіб. Для бюджету — зменшення видатків орієнтовно на 400 млн на місяць», — наголосила вона.

Окрім цього, виплат позбавили 12 тисяч осіб, які повернулися до свого постійного житла чи мали власне житло, 9500 осіб, які виявилися померлими, а також 9800 осіб, які проживали на території, які перебували під окупацією або били близькі до лінії фронту, але зараз там не ведуться активні бойові дії.

За словами Жолнович, зафіксовано також близько 250 осіб, які здійснили операції на суму понад 100 тисяч гривень. Ще 80 осіб придбали квартири чи земельні ділянки на понад 100 тисяч гривень.

Перевірки на доцільність виплати допомоги на проживання в розмірі 2000 гривень на дорослу людину та 3000 гривень на дитину чи особу з інвалідністю з-поміж ВПО тривають і досі.

Головне фото: lviv.vgorode.ua

Читайте також: ВПО не можуть виселити з гуртожитків.