95-річний спортсмен з Вінниччини встановив два рекорди України

Житель Іллінців Вінницької області Генріх Звєрєв спортом займається з п’яти років. Пригадує, що першим спортивним захопленням були лижі. Згодом почав займатися багатоборством. Нещодавно чоловік двічі встановив рекорд України, став переможцем легкоатлетичних змагань.

95-річний Генріх Звєрєв взяв участь у відкритому Кубку країни, який на початку вересня проходив у Камʼянці-Подільському. У своїй віковій категорії чоловік поставив рекорди у штовханні ядра з результатом 5 метрів і 4 сантиметри, а також у метанні диска — 11 метрів і 27 сантиметрів. У категорії «95+» він був єдиним учасником змагань.

Спортсмен поділився з журналістами мрією: хоче встановити рекорд у віковій категорії «100+». Адже перемагати йому подобається. Він є ветераном спорту та багаторазовим чемпіоном України з легкої атлетики.

«Приємно, коли тебе оголошують чемпіоном… Де б я не працював, я шукав можливість займатися спортом», — каже рекордсмен.

На стадіон Генріх Звєрєв приходить двічі на тиждень. У холодну пору року займається в спорткомплексі. Понад сім років поважного спортсмена тренує викладач місцевої спортивної школи Петро Демида. Познайомилися чоловіки близько 40 років тому, коли тренер приїхав на роботу в Іллінці після закінчення факультету фізичного виховання Вінницького педагогічного інституту.

За словами Петра Демиди, його підопічний великий оптиміст, завзятий вболівальник, для якого спорт став важливою частиною життя.

«Генріх Борисович живе змаганнями. Йому подобається атмосфера на стадіоні, ритуал нагородження, спілкування спортсменів між собою. Позбавляти його такого задоволення не варто», — каже тренер.

І додає, що ветерану завжди покращують настрій розмови про змагання, підготовка до них. Він також любить аналізувати свої результати минулих років, порівнювати з теперішніми досягненнями.

Генріх Звєрєв привчає до здорового способу життя та спорту своїх онуків і правнуків. Адже саме спорт вважає найкращими ліками проти всіх хвороб і поганого настрою. 

Фото: «Суспільне»

Читайте також: Пенсіонер-музикант об’їхав Європу на велосипеді: виступами зібрав кошти для ЗСУ.