Як відновити втрачені під час війни медичні документи?

Через війну багато українців змушені евакуюватися в інші регіони чи за кордон. Інколи немає часу зібрати всі необхідні медичні документи, часом вони губляться. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як відновити втрачені медичні документи.

Куди звертатися?

1. Якщо потрібно відновити результати обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, а також реабілітаційні рекомендації – варто звернутися до сімейного лікаря чи будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. Лікар зможе відновити документи через Електронну систему охорони здоров’я або провести потрібні обстеження для відновлення таких документів.

2. Для відновлення документів особи з інвалідністю потрібно звернутися до органу соціального захисту – вони мають доступ до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю та можуть зробити витяг потрібних документів.

3. Поновити довідку МСЕК чи пройти відповідну експертизу можна, звернувшись до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування.

Нагадаємо, що під час дії воєнного стану інвалідність та втрату професійної працездатності продовжуватимуть автоматично.