Інвалідність та втрату професійної працездатності продовжуватимуть автоматично

Інвалідність та втрату професійної працездатності для осіб, строк повторного огляду яких припав на період дії воєнного стану, продовжуватимуть автоматично. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

На який термін відбувається продовження?

Відповідно до урядових рішень, інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності для осіб, термін повторного огляду яких припав на війну, автоматично продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.

Чи продовжуватимуть нараховувати у такому випадку соціальну допомогу?

Так, виплати всіх пенсій і соціальних допомог по інвалідності, а також термін дії індивідуальної програми реабілітації та інші пільги також автоматично продовжується.

Які особливості повторного огляду після закінчення війни?

– якщо особа, яка звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії;
– медико-соціальну експертизу за направленням лікарсько-консультативною комісією проводитимуть незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, яка звертається для встановлення інвалідності.

Нагадаємо, під час війни літні люди та особи з інвалідністю можуть отримати екстрену соціальну допомогу.