Як поновити пенсійне посвідчення

Якщо пенсіонер втратив пенсійне посвідчення, йому призначено інший вид пенсії чи змінилися обставини здійснення опіки та піклування над ним, потрібно отримати нове пенсійне посвідчення.

Як зазначають у пресслужбі Пенсійного фонду України, для отримання нового посвідчення потрібно подати заяву на його виготовлення.

Де можна подати заяву?

1. У територіальному органі Пенсійного фонду України за місцем перебування особи на обліку як одержувача пенсії.
2. В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, розділ «Щодо пенсійного забезпечення». Для цього необхідно авторизуватись за допомогою Дія.Підпис, кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA (у тому числі, з використанням технології Bank ID).
3. У мобільному застосунку «Пенсійний фонд» у розділі «До ПФУ – Комунікації до ПФУ – Заява на виготовлення пенсійного посвідчення».

Які зміни обставин здійснення опіки та піклування потребують заміни пенсійного посвідчення?

Зміна законного представника чи його звільнення від повноважень, поновлення цивільної дієздатності одержувача пенсії тощо.

Нагадаємо, отримати відповідь на будь-яке «пенсійне питання» можна, зателефонувавши до контакт-центру Пенсійного фонду – наразі його оператори працюють у довоєнному режимі.