Україна планує за 10 років очистити 80% забруднених і замінованих земель

Україна ставить собі за мету протягом десяти років звільнити та повернути до продуктивного використання 80% потенційно забруднених земель. Про це сказала на Конференції з відновлення в Лондоні Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Це амбітна мета, але ми віримо, що вона досяжна за умови об’єднання зусиль усіх учасників та зацікавлених сторін. Наше бачення полягає в тому, що через 10 років Україна стане світовим лідером у розробці та застосуванні новітніх протимінних технологій та прикладом для інших країн щодо формування політики протимінної діяльності», – зауважила Юлія Свириденко.

За її словами, для досягнення таких цілей потрібна чітка координація між усіма учасниками процесу, зосередженість та інноваційні підходи.

За оцінками фахівців, 90% робіт в Україні буде пов’язано з вивільненням земель і лише близько 10% – з розмінуванням. Тому пропонується серед потенційно забруднених виявляти малозабруднені чи не забруднені землі та швидко повертати їх в експлуатацію. Розмінування територій з високою щільністю забруднення буде відкладено в часі.

Читайте також: «Після війни «білі комірці» потрібно буде замінювати будівельниками, зварювальниками, токарями», — експерт з міграційних питань

Ілюстративне фото: armyinform.com.ua