МОЗ радить підготувати аптечку мешканцям 50-кілометрової зони навколо ЗАЕС

Міністерстві охорони здоров’я рекомендує підготувати аптечку людям, що мешкають в радіусі 50 км від Запорізької атомної електростанції. Про це повідомляє сайт Міністерства.

«Наголошуємо: ця інформація стосується лише мешканців 50-кілометрової зони навколо ЗАЕС і не є релевантною для людей, що живуть поза цим радіусом», – йдеться у повідомленні.

Аби підготуватися до можливих надзвичайних подій на Запорізькій атомній електростанції, яка перебуває під окупацією росіян, в домашню аптечку слід покласти такі препарати.

  1. Калій йодид.

Використовується, щоби в разі аварії на ядерних об’єктах зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу. Приймати дозу калію йодиду потрібно тільки після офіційного оповіщення, яке проводиться місцевими органами виконавчої влади та ДСНС через засоби масової інформації. Оптимально прийняти препарат після оповіщення за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Проте калій йодид залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після. Не рекомендуємо прийом препарату через 24 годин після надходження хмари.

  1. Алюмінієво-антацидні сорбенти

Така група засобів містить активну речовину гідроксид алюмінію і використовуються для прискорення нейтралізації, зв’язування та виведення радіонуклідів з організму. Таким чином знижує ризик для здоров’я внаслідок їх надходження.

  1. Альгінати

Активна речовина – натрію альгінат. Він створює захисний бар’єр на поверхні рідкого вмісту шлунку. Цей бар’єр запобігає всотуванню небезпечних речовин організмом.

  1. Маска

Засіб фізичного захисту для зменшення потрапляння в організм небезпечних речовин.

Читайте також: лікарняні можуть надавати за місцем роботи за сумісництвом.

Ілюстративне фото: health.24tv.ua