Через підрив Каховської ГЕС нацпарки перетворюються на пустелю

Через терористичний акт росії на Каховській ГЕС такі нацпарки як «Великий Луг» та «Кам’янська Січ» поступово перетворюються на пустелю. Про це повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, Держекоінспекція вже порахувала орієнтовні збитки для цих територій і вони колосальні: для нацпарку «Великий Луг» – понад 15 млрд грн, «Кам’янська Січ» – понад 73 млрд грн. Прогнозується, що площа суші на території цих парків збільшиться на тисячі гектарів, практично вдвічі.  У нацпарку «Великий Луг» – на понад 7 тисяч га, у парку «Кам’янська Січ» – на 5,5 тисяч га.

«Нещодавно квітучі території та родючі ґрунти можуть перетворитися на пустелю. Це призведе до підвищення температур та поглибить кліматичну кризу. Збільшить ризик посух та екстремальних погодних явищ. Світ має розуміти, що такими діями країна-терорист нищить не лише Україну. Наслідки відчують усі. Агресор прирікає на голод цілі континенти. Адже від наших поставок залежить і життя людей в країнах Близького Сходу та Азії. А це близько 400 мільйонів людей», – наголосив Руслан Стрілець.

Щоб відновити ці території до природного стану, відтворити тваринний та рослинний світ підуть десятиріччя. Але в Міндовкіллі запевняють, що вже працюють над розробкою необхідних програм та заходів.

 

Читайте також: «Крим може залишитися без води на 10–15 років, а можливо, і назавжди», — екологиня

Фото: Міндовкілля