З 1 липня «Доступні ліки» відшкодовуватимуть тільки за електронним рецептом

З 1 липня повертається норма відшкодування лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» лише за електронним рецептом. Винятки залишаються тільки для прифронтових та тимчасово окупованих територій. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, відповідні зміни уряд ухвалив 9 червня.

З початку повномасштабної війни для спрощення доступу до ліків за програмою «Доступні ліки» пацієнти мали можливість отримувати їх і за паперовими рецептами.

Нині лікарі й аптеки на більшості території України мають можливість працювати з е-рецептами, тож для них повертається норма відпуску лікарських засобів за програмою реімбурсації  «Доступні ліки» лише за електронним рецептом.

Для тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться активні бойові дії, залишається можливість використання паперового рецепта в рамках цієї програми. Це передбачено постановами КМУ від 27 лютого 2019 р. № 136 і від 28 липня 2021 р.

«Зазначені зміни дозволяють удосконалити реалізацію Програми медичних гарантій у частині відшкодування лікарських засобів, а також моніторингу використання бюджетних коштів. Електронний документообіг виключає ризик допущення механічних помилок і дозволяє здійснити фактичний перерахунок за відпущені лікарські засоби», – зазначає заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Також у пацієнтів не буде необхідності кожні 30 днів отримувати рецепт на ліки, що відпускаються за програмою реімбурсації (відшкодування), на очному (фізичному) прийомі у лікаря. Якщо пацієнт потребує тривалого лікування, повторний е-рецепт на цю групу ліків можна буде отримати дистанційно.

В міністерстві нагадали, що електронним сервісом для отримання ліків за програмою «Доступні ліки» українці користуються з 2019 року.

Державна програма реімбурсації «Доступні ліки» реалізується для лікування найбільш поширених хронічних захворювань в Україні. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

 

Читайте також: Дизентерія, ботулізм, гепатит: якими епідеміологічними наслідками загрожує підрив Каховської ГЕС

Фото: drohobych-poliklinika.org.ua