Суд зобов’язав Міноборони виплатити 15 млн грн бабусі загиблого військового

24 лютого Восьмий апеляційний адміністративний суд зобов’язав Міноборони виплатити компенсацію в сумі 15 млн грн за загиблого військового його бабусі. Про це повідомив адвокат Дмитро Йовдій.

«Це рішення є переломним та може стати прецедентом в подібних справах», – прокоментував він.

Влітку Міноборони відмовило у виплаті компенсації родичці військовослужбовця, який загинув поблизу села Попасна Луганської області у квітні 2022 року. Відомство посилалося на те, що бабуся не належить до членів сім’ї загиблого. Такими, мовляв, є лише батьки, дружина, неповнолітні діти та утриманці. Хоча в даному випадку хлопець був сиротою, виховувала його бабуся.

Нині у статті 16-1 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» міститься саме такий перелік осіб, які належать до членів сімей загиблих військовослужбовців. Однак дане уточнення було внесено до закону, який набув чинності 25 серпня 2022 року. До цього часу чіткого визначення, хто належить до членів сім’ї, не було. Адвокати в суді спиралися на те, що чоловік загинув у квітні, до внесення змін до закону. Вони довели, що бабуся має право на виплату, оскільки виховала його сама.

Апеляційний суд погодився з доводами адвоката Дмитра Йовдія.  Підтверджуючи право бабусі на виплату, суд зазначив, що позивачка на день загибелі проживала разом із загиблим, ділила з ним побут та вела господарство. Отже, її можна вважати членом сім’ї загиблого захисника. Суд також визнав, що в цій ситуації необхідно керуватися саме тією редакцією статті закону, яка діяла до 25 серпня 2022 року.

«Насправді це рішення — фундаментальне. Адже тепер з’являється шанс у родичів загиблих бійців, які полягли на полі бою до 25 серпня 2022 року, також отримати компенсацію. Крім того, триває дискусія про чергове внесення змін до згаданої норми закону щодо розширення кола родичів, які мають право на компенсацію. Особисто я дуже сподіваюся на це, адже практика показала, що чинна редакція закону, м’яко кажучи, не надто справедлива», — зазначив адвокат Дмитро Йовдій.

Нагадуємо, як отримати грошову допомогу родинам загиблих військових.

Ілюстративне фото: volynnews.com