За ініціативи Асоціації соціального розвитку через право фахівці Київського університету імені Бориса Грінченка розробили «Модель інтегрованих соціальних послуг для учасниць бойових дій». Її обговорили очільники та експерти профільних підрозділів Мінветеранів, науковці, державні та громадські діячі, волонтери, журналісти.
Метою впровадження моделі є налагодження системи взаємопов’язаних між собою доступних соціальних послуг на рівні окремої громади, міста, району та області, спрямованих забезпечення успішної соціальної адаптації й інтеграції учасниць бойових дій.
Які ключові положення моделі?
- Впровадження системи оцінки проблем і потреб, індивідуального диференційованого підходу до учасниць бойових дій, що звертаються за допомогою.
- Система надання послуг, яка об’єднує державні служби, недержавні організації, об’єднання ветеранів.
- Базовий рівень надання послуг – громада (ОТГ).
- Ключовий працівник в системі надання інтегрованих послуг – фахівець соціальної роботи у громаді.
- Гендерний підхід до надання соціальних послуг.
- Сприяння самоорганізації учасниць бойових дій та підтримка їхньої активності, спрямованої на вирішення проблем громад.
- Система підготовки працівників, що надають соціальні послуги, до роботи із учасницями бойових дій.
«Україна потребує інноваційної системи соціальної підтримки. І ця ініціатива стає особливо важливою, коли ми говоримо про соціальну підтримку жінок-ветеранок, адже тут враховується і гендерний контекст, і актуальний аспект війни. Удосконалення соціальних механізмів захисту ветеранок це один з необхідних кроків до більш стабільного та успішного суспільства після перемоги. Соціальні послуги тут займають особливе місце, адже по суті становлять ключову частину соціальної підтримки для ветеранів. Тут ми маємо орієнтуватися на найкращі управлінські практики, що вже реалізуються на Заході і також створювати свої. Враховувати національний контекст війни і нашої економічної та соціальної ситуації», – прокоментувала ініціативу президентка Асоціації соціального розвитку через право Інна Силантьєва.
Нагадуємо, Мінветеранів почало роботу над проєктом закону «Про основні засади державної ветеранської політики»
Фото: Мінветеранів