Вступникам дають гранти на навчання, відпустки військових можуть переноситись, а евакуаційних рейсів з Донеччини стало менше, — новини соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись в соціальній сфері країни з 3 по 9 липня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Кількість безкоштовних евакуаційних рейсів з Донеччини скоротили

Кількість безкоштовних евакуаційних залізничних рейсів з 8 липня здійснюватиметься лише раз на вісім днів. Про це повідомили в Донецькій обласній військовій адміністрації. Потяг з Покровська до Бердичева Житомирської області курсуватиме по парних числах.

Невикористана відпустка військовослужбовців переноситься на наступний рік

Закон № 3161-IX про зміни до законодавства щодо проходження військової служби під час дії воєнного стану, який у тому числі збільшує тривалість відпусток військовослужбовців, набув чинності 30 червня.

Діти військовослужбовців та внутрішніх переселенців можуть отримати гранти на навчання

700 вступників цьогоріч зможуть отримати фінансову допомогу на навчання. Конкурс на отримання грантів оголосила Київська школа економіки (КШЕ). Програма повністю покриває вартість навчання і частково проживання.

Інші новини, які цікавили українців:

За час війни працевлаштувалися 47 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних переселенців

За рік повномасштабної війни в Україні 47 тисяч внутрішньо переміщених осіб, офіційно зареєстрованих як безробітні, працевлаштувалися. Про це повідомили в Мінреінтеграції.

Умови та порядок виплат військовим затвердять до кінця липня

Наприкінці червня набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану», в якому, зокрема, йдеться про затвердження додаткових виплат військовим.

Українців запрошують стати помічниками ветерана

До 14 липня триває набір на участь в експериментальному проєкті щодо запровадження Інституту помічника ветерана. «Це проєкт для ветеранів та членів їх родин, які готові допомогти іншими ветеранам легко та гідно пройти шлях переходу від військової служби до цивільного життя, отримати послуги та пільги, які заслужено гарантовані їм державою», – йдеться у поясненні на платформі Е-ветеран.

Польща та Німеччина виділили найбільше коштів на українських біженців

Понад 43 млрд євро витратили на шукачів тимчасового притулку з України європейські країни. Як повідомили в Мінреінтеграції, саме таку суму вже виділено на українців за оцінками Кільського інституту.