Закон № 3161-IX про зміни до законодавства щодо проходження військової служби під час дії воєнного стану, який у тому числі збільшує тривалість відпусток військовослужбовців, набув чинності 30 червня.
Начальник управління кадрового менеджменту Адміністрації Державної прикордонної служби України, бригадний генерал Олексій Харченко розповів, на які моменти варто звернути увагу:
1. Відтепер військовослужбовці зможуть брати відпустку терміном до 30 днів на рік, проте її надаватимуть частинами — не більше як 15 календарних днів. При цьому мінімальна тривалість відпустки не встановлена.
2. Військові, які вже встигли використати 10 діб основної щорічної відпустки, до кінця року зможуть взяти ще 20 днів.
3. Кожна частина відпустки надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України в місце проведення відпустки та назад. Але на це дається не більше як двох днів в один кінець.
4 Відпустки можуть надавати лише за умови одночасної відсутності не більше 30 % загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Для дотримання цієї норми керівники підрозділів складатимуть графік відпусток.
5. Норма щодо неврахування у відпустку часу, необхідного для доїзду до місця проведення відпустки й назад (але не більше двох діб у один кінець) діє й для курсантів вищих навчальних закладів, для яких передбачено не більше як 10 календарних днів зимової та 20 календарних днів літньої відпустки.
6. Невикористана відпустка в поточному році переноситься на наступний рік. У разі ж звільнення з військової служби за неї передбачено нарахування компенсації.
7. Тривалість відпустки для лікування у зв’язку з пораненням залежить від характеру поранення (контузії, травми чи каліцтва).
Фото: buhplatforma.com.ua