Відтепер отримати компенсацію за надане переселенцям житло можуть неповнолітні українці

Перелік осіб, які можуть отримати компенсацію за безоплатне розміщення переселенців у рамках програми «Прихисток», розширили. За словами очільника Міністерства розвитку громад та територій Олексія Чернишова, відповідна постанова набуде чинності вже завтра, 1 вересня.

Проєкт постанови передбачає можливість отримання компенсації власниками майна віком до 18 років. Для цього заяву на компенсацію витрат за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб мають подати батьки чи опікуни неповнолітніх власників житла.

Постанова також передбачає цифровізацію програми «Прихисток» – зокрема, внесення всіх даних через спеціальну через інформаційно-аналітичну систему. Це дозволить відслідковувати реалізацію програми, оптимізувати всі етапи її втілення (від прийняття заяв до їх обробки та формування звітів для виплат), а також зменшити паперове навантаження на органи місцевого самоврядування та військові адміністрації.

Нагадаємо, розмір допомоги на компенсацію комунальних платежів за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб планують збільшити вдвічі на опалювальний сезон.