Компенсацію за розміщення переселенців хочуть подвоїти

Розмір допомоги на компенсацію комунальних платежів за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб планують збільшити вдвічі на опалювальний сезон. Як повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, таке рішення наразі напрацьовує міністерство.

Нагадаємо, що наразі компенсація за безкоштовне розміщення внутрішнього переселенця за соціальною програмою «Прихисток» складає 14,77 грн на день.

Для участі в програмі з розміщення внутрішньо переміщених осіб потрібно:

1. Внести інформацію про наявне житло на вебресурсі «Прихисток», якщо ви лише плануєте розмістити в себе переселенця.
2. Не пізніше наступного дня після розміщення подати заяву до органів місцевого самоврядування, де зазначити дату поселення та дані заселених людей.
3. Для отримання компенсації власник житла не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця має подати до ЦНАПу заяву за встановленою формою та пред’явити такі документи:

– документ, який посвідчує його особу;
– документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника;
– довідку внутрішньо переміщеної особи.

4. До 20 числа кожного місяця на рахунок має прийти близько 450 грн компенсації за розміщення кожної особи.

Загалом за березень-червень власникам житла на часткову компенсацію витрат уже виділили понад 225 млн грн. Близько 137,3 млн грн з цієї суми – це донорська допомога. Лише за червень на компенсацію за розміщення переселенців пішло 115 млн грн.