У Запоріжжі відкрили транзитний хаб для мешканців Херсонщини

У Запоріжжі з’явився транзитний хаб «Я-Херсон». Як повідомила віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук, у центрі вимушено евакуйовані мешканці Херсонщини зможуть перепочити після виїзду з небезпечних територій та отримати необхідну допомогу перед від’їздом в інші регіони.

«Ми бачимо, скільки людей евакуюються з Херсонщини. Нам треба масштабувати такі приміщення й місця, де про людей зможуть подбати. У цьому хабі люди отримують всіляку допомогу від організацій, медиків», – розповіла Верещук.

У хабі надаватимуть консультації щодо належних внутрішньо переміщеним особам виплат, варіантів проживання та інших важливих питань, а також психологічну допомогу. Для переселенців з дітьми облаштований дитячий простір, а також кімната матері та дитини.

За словами очільника Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха, Запорізький напрямок наразі – чи не єдиний коридор, яким мешканці Херсонщини можуть евакуюватися до безпечніших регіонів України. І близько половини мешканців, які евакуюються через Запоріжжя, – це мешканці Херсонської області. З 1600 переселенців, які прибули у суботу, 13 серпня, 741 – мешканці Херсонщини.

Хаб знаходиться за адресою: вул. Сергія Синенка, 63А (готель «Хорт»).

Нагадаємо, у Кропивницькому з’явився гуманітарний хаб для переселенців з Луганщини.

Фото пресслужби Запорізької ОВА