У Запоріжжі відкриють транзитний хаб «Я-Херсон»

У Запоріжжі планують створити транзитний хаб «Я-Херсон» для мешканців Херсонщини, які евакуюються через місто Василівка. Про це заявив заступник міського голови Херсона Роман Головня.

«Робота з допомоги мешканцям Херсону і області ведеться, продовжується і маштабується. Не легко, але залучили додатковий транспорт на евакуацію – курсує. Наступний етап це зустріч херсонців на вільній землі. Знайшли приміщення, домовились, написали проект, знайшли донорів», – розповів чиновник.

За його словами, наразі Запоріжжя переповнено вимушено переміщеними особами.

«Їх близько 150 тисяч. І ми маємо забезпечити для херсонців в місті Запоріжжя транзит декілька днів. І вже далі вони мають переміщатись по Україні в місця, які ми визначимо, або в які їм є куди їхати», – зазначив Головня.

Хаб розмістять у хостелі. З облаштуванням допоможуть фонди ПРООН і ЮНІСЕФ. Наразі тут є можливість розмістити 300 людей, але їхню кількість планують збільшити до 400.

Переселенців забезпечать проживанням в кімнатах від 2 до 20 осіб, дво- чи триразовим харчуванням. У хостелі також є зона для відпочинку, обладнаний тренажерами спортзал і найголовніше – обладнане укриття, побудоване за всіма нормами і стандартами.

У хабі працюватимуть волонтери, які консультуватимуть вимушених переселенців щодо належним їм виплат, варіантів проживання та інших важливих питань.

Нагадаємо, мешканців окупованих населених пунктів Херсонщини просять терміново виїжджати.