Спрощена заява на субсидію, доплата за понаднормовий стаж, де платять найбільші зарплати, – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 17 по 23 липня.

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Українці можуть подати спрощену заяву на житлову субсидію. Це можна зробити в рамках експериментального проєкту на сайті Пенсійного фонду.

Стартувало подання заяв до вищих навчальних закладів. З 19 липня абітурієнти можуть подавати заяви до вищих навчальних закладів на бакалавра, молодшого бакалавра, магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямувань. Як нагадують у Міносвіти, заяви подають на основі 11 класів або ж дипломів молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста та фахового молодшого спеціаліста.

Подати заяву на компенсацію за прихисток переселенців можна дистанційно. За безкоштовне надання житла переселенцям у межах програми «Прихисток» можна отримати грошову компенсацію від держави — 450 грн на місяць за розміщення однієї ВПО в теплий період року й 900 грн — в опалювальний сезон. Як нагадують у Мінреінтеграції, для того, аби взяти участь у програмі, потрібно зареєструватися на сайті «Прихисток» і розмістити оголошення про надання житла ВПО.

Інші новини, які цікавили українців:

Доплату за понаднормовий стаж перераховують лише пенсіонерам, які не працюють.  Мінімальний розмір пенсії за віком та доплату за понаднормовий стаж, які залежать від прожиткового мінімуму, перераховують лише пенсіонерам, які не працюють.  Загалом особам, які продовжують працювати після призначення пенсії, перерахунок виплат проводять що два роки.

Найбільші зарплати в Україні пропонують менеджерам з продажу, інженерам та водіям. В Україні поступово відновлюється малий та середній бізнес, відповідно зростає попит на працівників. У Державній службі зайнятості назвали десять найпопулярніших професій серед роботодавців.

Помічниками забезпечать близько 40 тисяч ветеранів. На першому етапі впровадження посад помічників ветеранів допомогу в адаптації до цивільного життя зможуть отримати близько 40 тисяч захисників. Як повідомили в Мінветеранів, усього наразі до реалізації проєкту планують залучити 400 помічників, до кожного з яких прикріплять до 100 ветеранів.

«Держава не може собі дозволити платити допомогу всім», — координаторка БФ «Восток SOS» про зміни у виплатах для ВПО. Координаторка з адвокаційних питань благодійного фонду «Восток SOS» Юлія Матвійчук вважає логічним кроком держави зміну порядку виплат на проживання внутрішньо переміщеним особам.

«Це логічно, бо за своєю природою така допомога цим особам і не мала б виплачуватися. Ще після початку повномасштабного вторгнення було зрозуміло, що рано чи пізно ці виплати будуть припинені, оскільки вони мають надаватися на перший час, щоб допомогти особі адаптуватися. У країні зараз катастрофічна ситуація з ВПО, у нас майже сім мільйонів таких осіб. Держава не може собі дозволити платити всім цю допомогу», — пояснює представниця фонду.