Порядок надання компенсації за безкоштовне розміщення переселенців змінили

У порядок надання компенсації за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб внесли зміни. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2022 №977.

Відповідно до внесених змін:

1. Зменшили перелік областей, за переселенців з яких надаватимуть компенсацію за безкоштовне розміщення. Зокрема, з переліку виключили Волинську область. Таким чином, відтепер компенсацію в розмірі 14,77 грн за день розміщення, а 1 жовтня – подвійний розмір цієї суми, можна отримати лише за безкоштовне розміщення ВПО, які набули цього статусу з 24 лютого 2022 року та евакуювалися з таких областей: Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської, а також міста Києва.

2. Скасували вікові обмеження для отримання компенсації. Тепер отримати кошти за безкоштовне розміщення переселенців можуть і неповнолітні власники житла. Заяву на отримання компенсації в такому разі мають подавати батьки чи опікуни дитини.

3. Інформацію про житло, в якому готові безоплатно розмістити внутрішньо переміщених осіб, тепер можна подавати як через вебресурс «Прихисток», так і звернувшись до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, відповідної військової адміністрації для її включення до інформаційно-аналітичної системи, яка почала функціонувати з 1 вересня 2022 року. Проте наявність інформації про житло в такій системі не є обов’язковою умовою для отримання компенсації.

4. Подати заяву про розміщення внутрішньо переміщених осіб власник житла (його батьки чи опікуни) мають не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після такого розміщення. Для цього потрібно в паперовій чи електронній формі подати заяву та пакет документів до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, відповідної військової адміністрації за місцем розташування житла. Таку саму заяву потрібно подати в день припинення розміщення ВПО або зміну їх кількості.

Заява про безоплатне розміщення ВПО

Для отримання компенсації особа, яка надає приміщення для проживання переселенцям, має подати відповідну заяву не пізніше як протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця.

Заява про отримання компенсації виплат за розміщення ВПО

5. Терміни отримання компенсації також змінили. Якщо раніше кошти мали надходити власнику житла до кінця місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги, то тепер цей пункт з постанови зник, тобто термін здійснення виплат не обмежується.